Tvar bazénu
Jistě jste nad tím už mockrát přemýšleli. Tedy ti, kteří bazén ještě stále ještě nemají. Ti, kteří si jej už dávno pořídili takové starosti, tady jaký si pořídit, již mít nemusí. Nuže, jaké jsou vlastně rozdíly mezi jednotlivými bazény. Dá se říci že skoro žádný, protože ve všech je voda? Inu, nedá. I když každý vypadá stejně, občas se v drobnostech liší. Nejvíce to poznáte na dně a bocích. Pokud jsou tam kachličky, jde o drahou záležitost a majitel není jen tak někdo. Ale v dnešní době se to považuje za přežitek. Většinou se vykope jáma a tam se uloží samotná vana z kvalitních materiálů. Nebo se nekope a tatáž vana zůstane nad zemí, takže se tento typ bazénu nazývá nadzemní.
Není moc oblíbený, a proto jej vidíme víceméně výjimečně. Staví se tam, kde kopat nejde, nebo to majitel nechce z různých důvodů. Ale službu udělá také takovou jako bazén zapuštěný v zemi. Sériově vyráběný bývá většinou obdélníkový, ale není to samozřejmě nutnost. Pokud chcete třeba oválný bazén, budete ho mít. Jsou však i jiné tvary. Tyto varianty volí většinou lidé, kteří nechtějí klasický tvar bazénu, protože jim nevyhovuje, nebo mají jiné důvody k tomu, aby měli tvar netypický. Proč tomu tak je, to firmu nezajímá a ani nesmí. Zákazník je ti od toho, aby jim zadal práci a oni ji maní vykonat. Nic více a nic méně.
Výhodou je pak pro majitele to, že má přesně co chtěl, třeba schody do vody přímo u vchodu u domu a délku bazénu pak napříč k tomu. Jak dlouho to všechno trvá? To bohužel nikdy nelze určit. Nevíte totiž jaké je podloží, nevíte, zda tam nevedou trubky, nebo elektrické kabely a nebude se muset kopat ručně, nevíte vlastně nic. Pokud to bude všechno v pořádku a kopat se může, udělá se to takovým mini rypadlem. Dříve se mu říkalo Ostrowek, podle výrobce z Polska. To máte tak za dva nebo tři dny a pak už to pofrčí samo. Většinou se na všechnu hrubou práci počítá týden, ale stíhá se to dříve.